ПОПЕРЕДЖЕННЯ НАСИЛЬСТВА В СІМ’Ї ТА ШКІЛЬНОМУ СЕРЕДОВИЩІ – АКТУАЛЬНА ПРОБЛЕМА СЬОГОДЕННЯ

Людина, внутрішньо не підготовлено до насильства,

завжди слабкіша за насильника О.Солженіцин

З метою профілактики насильства та жорстокості серед дітей та по відношенню до дітей, ознайомлення працівників психологічної служби району з проблемою насильства в сім’ї та шкільному середовищі 10 лютого 2016 року на базі Новобузької ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 відбулося засідання районного методичного об’єднання практичних психологів та соціальних педагогів на тему: «Попередження насильства та жорстокого поводження в сім’ї та шкільному середовищі».

Засідання РМО було спрямовано на розв’язання наступних завдань:

- привернути увагу до проблеми правової освіти дитини, навчити педагогів працювати в тісній взаємодії з батьками, використовуючи нетрадиційні форми і методи роботи;

- ознайомити з основними проблемами насильства над дитиною;

- активізувати працівників психологічної служби на творчий пошук найоптимальніших засобів та прийомів виховання дітей у дусі поваги до прав людини;

- допомогти учасникам засідання усвідомити роль педагога у попередженні насильства та жорстокого поводження з дітьми.

У засіданні РМО взяли участь виконуюча обов’язки НР ЦСССДМ Чупак С.В., практичний психолог Центру соціальної реабілітації дітей – інвалідів Тріско Л.В., старший інспектор МВ КВІ Новобузького району УДПтС України в Миколаївській області, старший лейтенант внутрішньої служби Художник М.С., соціальний фахівець МВ КВІ Новобузького району Леонтюк Н.В. та практичні психологи і соціальні педагоги з 17 загальноосвітніх закладів району.

/Files/images/semnar_rojnovska_/IMG_6493.jpg/Files/images/semnar_rojnovska_/IMG_6495(1).jpg/Files/images/semnar_rojnovska_/SAM_1925.JPG

Методист РМК НРЦОЗО Рожновська Т.О. ознайомила всіх присутніх з проблемами жорстокості і насильства над дитиною та суспільними наслідками насильства, наголосила, що без спільної співпраці працівників психологічної служби, класних керівників, батьків та соціальних служб, які захищають інтереси дітей, неможлива допомога дітям даної категорії.

Чупак С.В. презентувала роботу Центру соціальних служб дітей, сім’ї та молоді, довела до відома спеціалістів психологічної служби району алгоритм дій педагога, якщо в закладі виявлена дитина – жертва.

Тріско Л.В. провела майстер – клас з учасниками засідання щодо роботи з особами, які скоїли насильство над дітьми, майстерно презентувавши свій досвід роботи з даної проблеми.

Практичний психолог Новобузької ЗОШ № 4 Гайдамака С.О. виступила з теми: «Психологічні особливості дітей, що пережили насильство», провела з учасниками засідання вправи, ігри.

Практичний психолог Софіївської ЗОШ І-ІІІ ст. Переста В.І. та соціальний педагог Новобузької ЗОШ І-ІІ ст. № 7 Поліщук Я.М. презентували свій досвід роботи з проблеми: «Профілактична робота практичного психолога та соціального педагога щодо попередження насилля в учнівському колективі».

Тітенко С.О., практичний психолог Кам’янської ЗОШ І-ІІ ст.,поділилася своїм досвідом роботи з дітьми, які зазнали насилля.

Підводячи підсумок засідання, учасники наголосили, що дитина поважатиме права інших людей, якщо її права будуть поважати, якщо вона сама буде складати правила поведінки і нести за них відповідальність.

ПРАКТИЧНІ ПСИХОЛОГИ РАЙОНУ ОПАНОВУЮТЬ ТЕХНОЛОГІЇ КОРЕКЦІЙНОЇ ТА ІНДИВІДУАЛЬНОЇ РОБОТИ wym-1418912746994

З ДІТЬМИ У КОНФЛІКТНИЙ ТА ПОСТКОНФЛІКТНИЙ ПЕРІОД

Засідання практичних психологів

/Files/images/SAM_1090.JPG

Згідно річного плану відділу освіти Новобузької райдержадміністрації на 2014 – 2015 навчальний рік 17 вересня 2014 року відбулося засідання районного методичного об’єднання практичних психологів на тему: «Роль, місце та основні функції практичного психолога в організації навчально – виховного процессу».

На засіданні були розглянуті питання, які є актуальними на початок навчального року.

- Стан та особливості діяльності психологічної служби системи освіти у 2014/2015 навчальному році (лист МОН України від 25.07.2014 № 1/9 – 374).

Рожновська Т.О., методист РМК

- Про роботу психологічної служби Новобузького району у 2013/2014 н.р. Перспективи розвитку служби на 2014 – 2015 н.р.

Рожновська Т.О., методист РМК

- Особливості роботи з першокласниками. Труднощі шкільної адаптації. Використання психологічного інструментарію з метою вивчення особливостей проходження процесу адаптації учнів 1 класу. Мовчан С.О., практичний психолог

Ганнівської ЗОШ

- Шкільні страхи першокласників. Ігри та вправи на зняття тривожності першокласників.

Тітенко С.О.,практичний психолог

Кам’янської ЗОШ

- Гіперактивність учнів – першокласників. Ігри та вправи з гіперактивними учнями.

Жиліна О.А., практичний психолог

Березнегуватська ЗОШ

- Поява нового учня в класі. Психологічні ігри, спрямовані на знайомство дітей між собою.

Шукан А.М., практичний психолог

Новобузької ЗОШ № 7

- Дезадаптованість п’ятикласників. Тренінгові заняття для п’ятикласників, які відчувають труднощі у процесі адаптації.

Левченко Ж.В.,практичний психолог

Новоюріївської ЗОШ

- Педагогічні та психологічні особливості навчання та виховання учнів 6 класу.

Каратєєва Н.О.,практичний психолог

Новобузької гімназії

- Порушення міжособистісних стосунків між учнями класу. Ігри на зміцнення колективу.

Савченко О.В., практичний психолог

Новополтавської ЗОШ

На методичному заході були присутні 15 практичних психологів району. Учасники не тільки мали можливість ознайомитися з досвідом роботи своїх колег, але й на практиці відпрацювати ігрові елементи, вправи по роботі з дітьми в адаптаційний період та дітьми, які потребують допомоги практичного психолога

Зустріч

практичних психологів Новобузького району

Відповідно до річного плану відділу освіти Новобузької райдержадміністрації на 2013 – 2014 н. р. 19 березня 2014 року на базі Новобузького Центру профільного навчання відбувся районний семінар для практичних психологів «Подолання та попередження синдрому «професійного вигорання»». В рамках заходу був проведений тренінгз даної проблеми.

Організаційний супровід семінару здійснила методист РМК Рожновська Т.О. Практичну частину семінару провела практичний психолог Новобузької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10 Тріско Л.В.

Учасники семінару долучилися до розгляду таких питань: особливості прояву синдрому «професійного вигорання» у вчителів; психологічна діагностика синдрому «професійного вигорання»; методи психологічної допомоги при «професійному вигоранні» педагогів.

/Files/images/CIMG4232.JPG/Files/images/CIMG4243.JPG

Освітяни району впроваджують інформаційно-просвітницьку програму " Сімейна розмова"

/Files/images/CIMG3176.JPG/Files/images/CIMG3189.JPG/Files/images/CIMG3136.JPG/Files/images/CIMG3138.JPG/Files/images/CIMG3147.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 909

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.