Науково-педагогічний проект "Росток"

/Files/images/DSC07385.JPG /Files/images/DSC07395.JPG /Files/images/DSC07400.JPG

/Files/images/DSC07405.JPG /Files/images/DSC07411.JPG /Files/images/DSC07413.JPG

Працюємо за «Ростком»

28 січня 2015 року на базі Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ст. №18 вчителі 1-2 класів Новобузької ЗОШ №1 (Отрєп’єва Л.Г.), Новобузької ЗОШ №7 (Рубан Л.В., Савченко Л.М.), Новобузького ДНЗ №10 «Пролісок» (Сухорукова С.О.), методист початкового навчання Лагодієнко О.М. взяли активну участь в обласному науково-практичному семінарі-практикумі із проблеми «Формування ключових та предметних компетентностей молодших школярів за науково-педагогічним проектом «Росток».

/Files/images/DSC07248.JPG/Files/images/DSC07265.JPG

/Files/images/DSC07249.JPGВчителями відвідано уроки навколишнього світу, математики та літературного читання за принципами проекту «Росток» 1-2 класах, розглянуто проблеми контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів, які працюють за проектом «Росток». Вчителі Рубан Л.В., Савченко Л.М., вихователь ДНЗ Сухорукова С.О. були активними в майстер-класі щодо формування ключових компетентностей учнів на уроках природничо-математичного змісту.

Створення умов для різнобічного розвитку учнів,
формування в кожній дитині творчої особистості

/Files/images/DSC07270.JPG/Files/images/DSC07270.JPG

/Files/images/DSC07272.JPG/Files/images/DSC07261.JPG

wym-1419083276815

Дидактико-методична система розвитку дитячої творчості

у межах загальноосвітнього закладу wym-1419083242533

Педагогічна майстерня вчителів 2-х класів

Формування ключових та предметних компетентностей

в умовах сьогодення

/Files/images/17042013_praktichn_psihologi/DSC03754.JPG5 листопада 2014 року на базі Центру профільного навчання відбулася педагогічна майстерня вчителів 2-х класів району з питання «Розвиток критичного мислення молодших школярів в умовах особистісно орієнтованого навчання».З презентацією «Формування у молодших школярів загальнонавчальних, комунікативних умінь і навичок» виступили методист РМК Лагодієнко О.М., вчитель-методист Жовтневої ЗОШ Шварьова В.В.Дуже вдало провела майстер-клас «Формування ключових та предметних компетентностей на уроках літературного читання» керівник районного МО, вчитель Новобузької ЗОШ №4 Кулініч О.М.. З досвіду роботи виступили вчителі початкових класів Рішняк В.В. (Новополтавська ЗОШ) та Момотенко С.Г. (Новобузької ЗОШ №1).

/Files/images/DSC06483.JPGКулініч О.М. провела анкету з питання : «Забезпечення можливості з застосування загально навчальних умінь і навичок учнями у практичній діяльності».

Цікавим і дієвим було практичне заняття на комп’ютерах за темою «Розвиток критичного мислення молодших школярів в умовах особистісно орієнтованого навчання», яке провела вчитель-методист Новобузької ЗОШ №10 Ляхова Т.Д..

/Files/images/17042013_praktichn_psihologi/DSC06491.JPGВсі вчителі були готові до аналізу пояснювальних записок навчальних програм, критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи. З презентацією виступила вчитель початкових класів Софіївської ЗОШ Гавриленко С.О..

Робота педагогічної майстерні була дієвою та результативною.

Методист РМК Лагодієнко О.М.

/Files/images/DSC05983.JPG/Files/images/DSC05959.JPG

16 вересня 2014 року на базі Центру профільного навчання відбувся районний семінар вчителів 3 -іх класів з питання «Формування ціннісного ставлення учнів до навчання та пізнання як умова компетентнісно спрямованої початкової освіти».На семінарі були розглянуті питання щодо забезпечення готовності вчителів до впровадження нових програм у 3–іх класах загальноосвітніх навчальних закладів , проведено майстер-клас «Сучасний урок української мови, літературного читання,математики,природознавства як засіб пізнання та розвитку мистецтва слова» вчителями-методистами Василенко Р.В. (Жовтнева ЗОШ ) Корнієнко А.В. (Новобузька ЗОШ №7)

До уваги вчителів старшим вчителем Новобузької ЗОШ №4 Рафальською А.В проведено презентацію щодо впровадження інноваційних форм та методів роботи на уроках української мови,математики, природознавства ,інформатики з використанням ІКТ. Використання на уроках інформатики програми «Тих раіпt»

/Files/images/DSC05970.JPG

Для вчителів 3-их класів був проведений практикум на комп’ютерах з теми «Особливості проведення уроків та формування компетентності молодших школярів на основі моделювання життєвих ситуацій»

Працюємо за науково-педагогічним проектом «РОСТОК»

Вчителі Новобузьких ЗОШ № 7,№1, Софіївської ЗОШ прийняли активну участь в роботі обласного семінару- практикуму» Інтегративно-діяльнісний підхід до організації навчальон-виховного процесу за наукового-педагогічним проектом «Росток» ,де обмінялися досвідом роботи щодо організації науково-методичної та експериментальної роботи у 2014-2015 навчальному році. Майбутні експериментатори Швець Л.А., Чепурко А.І. були присутні на зустрічі з авторами програм та підручників для 1-3 класів .

/Files/images/DSC05099.JPG/Files/images/DSC05135.JPG



/Files/images/DSC05288.JPG

Новобузькій ЗОШ №
7 відбулося свято "Прощавай, Букварику"

Вчителі Татарінцева Т.М. та Маковська Т.В провели чудове свято для учнів 1 класів та їх батьків.

/Files/images/свято букваря.jpg

Працюємо за експериментом

В Новобузькій ЗОШ №1 з 2012-2013 нр. розпочато дослідницько-експериментальну роботу Всеукраїнського рівня зі створення дидактико-методичної системи розвитку дитячої творчості

Працюємо по експериментуПрацюємо по експерименту

Впроваджуємо науково-педагогічний проект "Росток" на Новобужжі

Вчителями Новобузької ЗОШ №1, №7, Софіївської ЗОШ було відвідано Зеленоярську ЗОШ І-ІІІ ст. Миколаївської районної ради, де був проведений обласний семінар практикум «Реалізація інтегративно-діяльнісного підходу до навчання першокласників за науково-педагогічним проектом "Росток" у 1 класі: досвід та перспективи

Вчителі Кобріна Л.А. (ЗОШ №1), Швець Л.А., Чепурко А.І. (ЗОШ №7), Гавриленко С.О. (Софіївська ЗОШ), методист РМК Лагодієнко О. М. відвідали урок "Навколишній світ" у 1 класі, обговорили за круглим столом проблеми та перспективи впровадження в загальноосвітніх навчальних закладах всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Росток». Були дуже активними у тренінгу « Органівзація та проведення дослідницької діяльності вчителів та учнів». Гавриленко С.О поділилася досвідом роботи щодо викладання предмету «Навколишній світ» у 1 класі

/Files/images/Зелений Яр.jpg

Формування ключових та предметних компетентностей на уроках у початковій школі: проблеми і перспективи

Вчителі початкових класів Новобузького району прийняли активну участь в обласному семінарі із проблеми «Формування ключових та предметних компетентностей на уроках у початковій школі: проблеми і перспективи» на базі Вознесенської ЗОШ І-ІІІ ст. №8. Відвідано уроки в перших і других класах. Обмінялися досвідом щодо організації науково-методичної роботи з проблеми упровадження нових вимог щодо контролю та оцінювання навчальних досягнень молодших школярів у 1-2 та у 3 класах у 2014-2015 навчальному році.

/Files/images/Вознесенск.jpg

.

Розвиток природознавчої компетентності молодших школярів

11 грудня 2013 року в Новобузькій ЗОШ І-ІІ ст. №9 відбувся семінар для вчителів 3-х класів з питання : «Формування та розвиток природознавчої компетентності, творчих здібностей молодших школярів».

На семінарі було проведено круглий стіл з теми «Соціально-комунікативна активність дитини як фактор розвитку її індивідуальності», який представила старший вчитель Новополтавської ЗОШ, керівник районного РМО Абрамова О.А. та практичне заняття : «Формування предметних та міжпредметних компетентностей на уроках природознавства», яке показали вчителі Новобузької ЗОШ №1 (Луговцова І.О.), №7 (Савчеко Л.М.), Жовтневої ЗОШ (Блоцька О.Г.), Вільнозапорізької ЗОШ (Гармаш Н.М.). Вони звернули увагу на використання елементів ІКТ в 3-му класі на уроках природознавства. Методистом РМК Лагодієнко О.М. був проведений майстер-клас щодо моделювання системи науково-методичної роботи по підготовки вчителів 3-х класів до роботи за новим державним стандартом та новими програмами.

Відвідано урок та позакласний захід з природознавства «Життя зимуючих птахів» з використанням елементів ІКТ у 3-му класі вчителем Новобузької ЗОШ І-ІІ ст. №9 Годуновою І.І.. Дуже вдало проведено урок, цікавою була екскурсія в природу. Діти з батьками приготували годівнички і годували птахів в зимовому парку школи.

/Files/images/aaa/DSC03878.JPG/Files/images/aaa/DSC03875.JPG/Files/images/aaa/DSC03884.JPG/Files/images/aaa/DSC03887.JPG/Files/images/aaa/DSC03889.JPG/Files/images/aaa/DSC03891.JPG/Files/images/aaa/DSC03900.JPG

26 26_листопада 2013 року в Новобузькій ЗОШ І-ІІ ст. №4 проведена Школа навчання для вчителів 2-х класів з питання : «Впровадження інноваційних форм методів роботи на уроках української мови та природознавства з використанням ІКТ. Використання на уроках «Сходинки до інформатики» програми «Tux paint»».

/Files/images/kt/DSC03820.JPG/Files/images/kt/DSC03821.JPG/Files/images/kt/DSC03824.JPG/Files/images/kt/DSC03825.JPG/Files/images/kt/DSC03826.JPG/Files/images/kt/DSC03828.JPG/Files/images/kt/DSC03830.JPG/Files/images/kt/DSC03832.JPG/Files/images/kt/DSC03836.JPG/Files/images/kt/DSC03846.JPG/Files/images/kt/DSC03848.JPG

Під час семінару проведено майстер-клас на тему «Використання ІКТ на уроках «Сходинки до інформатики» за програмою «Tux paint» старшим вчителем Новобузької ЗОШ І-ІІ ст. №4 Рафальською А.В.. У роботі Круглого столу з теми «Інноваційні технології : пошуки, проблеми» прийняли участь всі вчителі 2-х класів району. Методист РМК Лагодієнко О.М. звернула увагу на інноваційні технології, поставила завдання перед вчителями 2-х класів щодо поетапного впровадження Державних стандартів.

До уваги вчителів було запропоновано перегляд уроку української мови та позакласного заняття з природознавства з використанням елементів ІКТ в 2-му класі. На високому методичному рівні Рафальською А.В. були проведені уроки, майстер-клас, на якому практично на комп’ютерах вчителі 2-х класів Софіївської ЗОШ Трибуха А.М., Новоюр’ївської ЗОШ Доценко Т.С., Новополтавської ЗОШ Дорошенко В.О., Новобузької ЗОШ №9 Богданова Л.М., Новодмитрівської ЗОШ Феньків Т.С. вчилися працювати за програмою «Tux paint», де показали хороші результати.

У практичному занятті з теми : «Особливості проведення уроків в умовах компетентнісного спрямування початкової освіти» Лагодієнко О.М. звернула увагу на компетентісний підхід та особистісноорієнтоване навчання.

20 листопада 2013 року на базі Жовтневої ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся районний семінар вчителів початкових класів з теми «Шляхи забезпечення умов для інтелектуального, соціального, морального розвитку молодших школярів».

На семінарі були присутні вчителі 4-х класів загальноосвітніх закладів району. Презентацію з досвіду роботи вчителів початкових класів на тему «Формування компетентності молодших школярів на засадах педагогіки життєтворчості» майстерно представила заступник директора з НВР Жовтневої ЗОШ Євко С.В.. Практичним психологом Жовтневої ЗОШ Каратєєвою Н.О. була запропонована до уваги ділова гра, яка зацікавила усіх присутніх.

На високому методичному рівні було проведено урок розвитку зв’язного мовлення з української мови в 4-му класі, учителями Курдіяш С.А. та Сотсковою В.М. Учні 4-го класу мали можливість на 5 хвилин завітати у 5-й клас з вчителем української мови та літератури Сотсковою В.М.

Родзинкою семінару було родинне свято на якому були присутні батьки, бабусі, гості. Діти показали свій артистизм, гарне виконання пісень та танців для рідних дорогих людей.

Про забезпечення безперервності початкової освіти в умовах особистісного орієнтованого навчання представила методист РМК Лагодієнко О.М.

До уваги вчителів був представлений тренінг «Від компетентісного вчителя до компетентісного учня» керівником районного РМО, вчителем початкових класів Новобузької ЗОШ №9 Щербак Т.М.

/Files/images/17042013_praktichn_psihologi/seminar/DSC03754.JPG/Files/images/17042013_praktichn_psihologi/seminar/DSC03758.JPG/Files/images/17042013_praktichn_psihologi/seminar/DSC03773.JPG/Files/images/17042013_praktichn_psihologi/seminar/DSC03777.JPG/Files/images/17042013_praktichn_psihologi/seminar/DSC03788.JPG/Files/images/17042013_praktichn_psihologi/seminar/DSC03793.JPG/Files/images/17042013_praktichn_psihologi/seminar/DSC03794.JPG

6 6листопада 2013 року на базі Новобузької ЗОШ І-ІІІ ст. №10 відбувся районний семінар вчителів з питань забезпечення безперервності освіти при переході учнів із 4-х в 5-ий клас в умовах упровадження нових стандартів.

На семінарі були присутні вчителі 4-х класів Улянівської ЗОШ, Новобузької ЗОШ №9, Новоюр’ївської ЗОШ, Новомиколаївської ЗОШ, Новохристофорівської ЗОШ, Майорівської ЗОШ, Кам’янської ЗОШ, Ганнівської ЗОШ, Розанівської ЗОШ, Новомихайлівської ЗОШ, вчителі 5-х класів Новобузьких ЗОШ №1, №7, №4, Новополтавської ЗОШ, Першотравневої ЗОШ, гімназії, заступники директорів з НВР Жовтневої ЗОШ, Березнегуватської ЗОШ, Софіївської ЗОШ, Червонобаштанської ЗОШ, Баратівської ЗОШ, Вільнозапорізької ЗОШ, Новодмитрівської ЗОШ.

Заступником директора з НВР Новобузької ЗОШ І-ІІІ ст. №10 Поповою Т.Л., була представлена модель Новобузької ЗОШ І-ІІІ ст. №10 щодо попередження труднощів адаптаційного періоду. Широко, змістовно була розкрита тема адаптації учнів до умов навчання в 5-му класі як педагогічна проблема у навчальному закладі.

У круглому столі з питання «Рівень психологічної готовності четвертокласників до навчання в п’ятому класі» активну участь прийняли всі учасники семінару. Індивідуальною адресною допомогою учням, які її потребують зацікавили виступи заступника директора з НВР Баратівської ЗОШ І-ІІІ ст. Уйманової А.І. та керівника районного методичного об’єднання вчителів 4-их класів Щербак Т.М.

Тренінг з питань забезпечення безперервності освіти при переході учнів з початкової в середню ланку яскраво, цікаво провела практичний психолог Новобузької ЗОШ І-ІІІ ст. №10 Тріско Л.В.

Викладач методики навчання української мови КВНЗ «Новобузький педагогічний коледж» Харламова О.С. надала рекомендації щодо викладання української мови в 4, 5 класах в умовах упровадження нових стандартів та особистісно орієнтованого навчання.

Відвідано уроки української мови в 4-му та 5-му класах у вчителів Ткаченко Н.О. старшого вчителя Новобузької ЗОШ І-ІІІ ст. №10, Карпович Л.М., старшого вчителя Новобузької ЗОШ І-ІІІ ст. №10. Уроки проведені на високому методичному рівні.

Фото

На Новобужжі стартував районний етап Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2014»

29 жовтня 2013 року відділом освіти Новобузької райдержадміністрації, методичним кабінетом проведено районний етап Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2014» в номінаціях «Директор школи», «Початкові класи», «Географія», «Світова література». На базі Новобузького освітнього округу №2, опорний заклад Новобузька ЗОШ №1 учасники конкурсу презентували систему своєї роботи, проводили майстер-клас в своїй номінації, приймали участь у тестуванні з педагогіки, психології та фаху, виконували завдання в комп’ютерному класі на знання та вдосконалення навичок використання ІКТ.

Компетентне журі в складі методистів та завідуючої РМК, керівників закладів освіти, вчителів-методистів, призерів та переможців районного і обласного етапів Конкурсу (попередніх років) оцінювали кожен етап роботи конкурсантів.

Другий тур районного етапу Конкурсу буде проведено 15 листопада.

/Files/images/elena_nikol/100_2248.JPG/Files/images/elena_nikol/PA291195.JPG/Files/images/elena_nikol/PA291193.JPG/Files/images/elena_nikol/DSC_0996.JPG/Files/images/elena_nikol/DSC_0982.JPG/Files/images/elena_nikol/DSC_0017.JPG/Files/images/elena_nikol/DSC_0012.JPG/Files/images/elena_nikol/100_2255.JPG/Files/images/elena_nikol/100_2253.JPG

ВИВЧАЄМО ТА ВПРОВАДЖУЄМО

ТВОРЧУ СПАДЩИНУ В.О. СУХОМЛИНСЬКОГО

З метою популяризації, ознайомлення з досвідом роботи опорних шкіл 23 жовтня 2013 року в Червонобаштанській ЗОШ І-ІІІ ступенів Новобузького району проведено семінар з вивчення та впровадження педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського.

В роботі семінару взяли вчителі початкових класів Новобузької ЗОШ № 1,№7, №10, №4, №9, Жовтневої ЗОШ, Вільнозапорізької ЗОШ, Новополтавськї ЗОШ, Розанівської ЗОШ, Новомиколаївської ЗОШ,Новодмитрівської ЗОШ, партнери Троїцької ЗОШ І-ІІІ ст. Новоодеського р-ну (директор Коваль Алла Анатоліївна, заступник директора з НВР Шарт Тетяна Іванівна), методист початкового навчання РМК Новоодеського відділу освіти Радутна Тетяна Іванівна, викладачі педагогіки та психології КВНЗ «Новобузький педагогічний коледж».

У ході семінару гості мали можливість ознайомитися з виставкою творчих здобутків вчителів (методичні матеріали, розробки уроків, зібрані матеріали учнів, досвід вчителів) та учнів Червонобаштанської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Школа є опорною по вивченню спадщини В.О. Сухомлинського з 2011року. З метою вивчення та впровадження творчої спадщини Сухомлинського в навчально-виховний процес, виховання і навчання молодших школярів засобами народної педагогіки, розвитку їх здібностей та впровадження особистісно-зорієнтованого навчання в повсякденне життя школи, саме початкова ланка стала опорною з проблеми „Морально-естетичне виховання учнів на ідеях В.О.Сухомлинського”.

В школі створено методичну раду опорної школи, визначено систему роботи над науково – методичною проблемою щодо реалізації актуальних проблем гуманізації сучасної школи на основі педагогічних ідей Василя Сухомлинського, складено відповідні плани роботи всіх підрозділів школи. Встановлено партнерські зв’язки з Троїцькою ЗОШ І-ІІІ ст. Новоодеського району, тісно співпрацюємо з КВНЗ «Новобузький педагогічний коледж», Жовтневою ЗОШ І-ІІІ ст.. Новобузького району, яка є опорною по провадженню ідей В.Сухомлинського.

Вже 11 рік школа працює за художньо – естетичним профілем, напрямок профілізації – хореографія. Серед предметів варіативної складової для учнів 1-11 класів хореографія, народно-сценічний танець, азбука морально-етичного виховання, театр, сольний спів, художня культура, я і естетика.

Вчителі мали можливість переглянути урок математики в 3 класі «Стежинами добра. Таблиця ділення на 7», учитель початкових класів Нікуліна Лариса Олександрівна.

Урок театру у 5 класі «Японський театр. Чайна церемонія», учитель української мови та літератури Ткаленко Оксана Петрівна. Цікавою була розповідь вчителя географії Псарук В.Д. про місце розташування, населення та традиції Японії.

Урок хореографії у 4 класі « Хореографічна абетка», учитель хореографії Філіпська Оксана Іванівна.

Екскурсію в шкільному музеї провела вчитель історії Псарук С.М., ознайомила присутніх з експонатами, зібраними з усіх куточків України.

Цікавий виховний захід «Від навчання до творчості» підготували педагог – організатор Мельник О.Б. та вчитель хореографії Філіпська О.І. Звучали пісні у виконанні учнів 2 класу Плюти Богдана та Глушкова Кирила, учня 5 класу Мільчуцького Олега. Ведучими на святі були Козловська Даша (6кл.) та Стафійчук Юлія (8 клас).

Зачаровано спостерігали учасники семінару за виступом танцювального колективу «Альянс», учасниками якого є учні 8-11 класів.

В теоретичній частині семінару заслухали звіт заступника директора з НВР Загрібної Т.Б., яка ознайомила присутніх з досвідом роботи школи, зокрема, вчителів початкових класів Жовтневої ЗОШ з вивчення та впровадження спадщини В.О.Сухомлинського.

За організацію і проведення семінару відповідала методист початкового навчання РМК Новобузької РДА Лагодієнко О.М. Цікавими були виступи викладачів КВНЗ «Новобузький педагогічний коледж», та вчителів Жовтневої ЗОШ з досвіду роботи.

Особливим у ході семінару стало підписання угоди співпраці між Червонобаштанською ЗОШ І-ІІІст. та Троїцькою ЗОШ І-ІІІст. Новоодеського району.

Освітяни поділилися досвідом роботи по впровадженню спадщини В.О. Сухомлинського у навчальних закладах та висловили сподівання на подальшу співпрацю.

/Files/DSC03481.JPG/Files/IMG_0331.JPG/Files/IMG_0327.JPG/Files/IMG_0314.JPG/Files/IMG_0310.JPG/Files/DSC03568.JPG/Files/DSC03566.JPG/Files/DSC03565.JPG/Files/DSC03561.JPG/Files/DSC03489.JPG

. ....

\

24_жовтня 2013 року на базі Новобузької ЗОШ І-ІІІ ст. №7 відбувся районний міжшкільний семінар вчителів музичного мистецтва та вчителів початкових класів, які викладають музичне мистецтво на тему «Сучасний урок музичного мистецтва у початковій школі як цілісний творчий процес».

На семінар була запрошена викладач музичних дисциплін вищої категорії КВНЗ «Новобузький педагогічний коледж» Біктєєва Т.Б., яка представила «Специфіку уроків музичного мистецтва в початкових класах».

Про особливості викладання музичного мистецтва в 1-2 класах в умовах упровадження нових стандартів та особистісного навчання презентацію представили методисти РМК Лагодієнко О.М. та Рожновська Т.О. з досвіду роботи виступили Гострик О.М., вчитель музичного мистецтва Новобузької ЗОШ №4, Ковальчук О.П., вчитель початкових класів Баратівської ЗОШ.

Вертейко І.В., вчитель музичного мистецтва Новобузька ЗОШ № 1 провела майстер-клас щодо організації ігрової діяльності на уроках музичного мистецтва в початкових класах в початкових класах та запропонувала міні-фрагмент уроків музичного мистецтва в 1-2 класах.

До уваги вчителів були представлені урок в 1-а класі (Буфалов А.В., вчитель музичного мистецтва Новобузької ЗОШ №7) та позакласного заходу «Старт гри-подорожі Країна Барвінкова» (Шевцова О.С., педагог-організатор по роботі з дітьми Новобузької ЗОШ №7).

Організували й провели міжшкільний семінар музичного мистецтва методисти РМК Лагодієнко О.М. та Рожновська Т.О..

/Files/photogallery/DSC03583.JPG/Files/photogallery/DSC03578.JPG

/Files/photogallery/DSC03620.JPG

/Files/photogallery/DSC03623.JPG

/Files/photogallery/DSC03635.JPG

Місячник початкової школи "Сузір'
я дитячої творчості"

До уваги вчителів початкових класів прпонуємо відеофільм Новобузької ЗОШ №1

Сузір'яСузір'я

Маленькими сходинками – до великих звершень

Проблема якості шкільної освіти знаходиться в центрі уваги освітян, батьків і суспільства загалом, що вимагає вдосконалення результативного компонента змісту загальної середньої освіти.
На часі – впровадження в практику роботи вчителів початкових класів нового змісту Державного стандарту загальної початкової освіти, який ґрунтується на засадах компетентнісного, особистісного орієнтованого навчання.
Працюючи з учнями молодших класів, важливо навчити дітей думати, приймати власні рішення і вміти відстоювати їх. Важливо розвивати творчі особливості дитини, уміння досягати гармонійних взаємин з однокласниками, фантазію та вміння втілювати її в життя, зустрічати поразки, збиратися із силами та досягати своєї мети.
Відповідно до річного плану роботи відділу освіти з 1 листопада до 1 грудня у школах району тривав місячник «Листопадовими сходинками». У підготовці та проведенні заходів взяли участь вчителі початкових класів, вчителі музики, фізкультури, вихователі груп продовженого дня, психологи.
Протягом місяця проведено заходи: свято футболу, вікторини на природі, уроки милування і дивування, години спілкування на морально-етичну тематику, зустрічі в «зеленому» класі (Червонобаштанська ЗОШ, Жовтнева ЗОШ).
Особливо діти запам’ятали: спортивне свято «Ігри патріотів», «Осінній вернісаж» (Новомиколаївська ЗОШ), акція «Посади дерево» (Новобузька ЗОШ №9), конкурс екологічних агітбригад (Новобузька ЗОШ №10), майстер-клас «Виготовлення ляльки-мотанки», свято пісні (Новоюр’ївська ЗОШ), інтелектуальна гра «Конкурс знавців математики» (Новобузька ЗОШ №4), тиждень «Моє село – моя провінція жива» (Вільнозапорізька ЗОШ), тренінг, «Уроки толерантності, правознавчі брейн-ринги розважальні програми, різноманітні виставки (Новобузька ЗОШ №1), «Казочки з помилками», головоломки із сірникової коробки, ДСН «Будемо толерантними», «Містер Зонтик і Міс Парасолька» (Баратівська ЗОШ), ДСН «Королева Конвенція», фестиваль ввічливих слів (Першотравнева ЗОШ).
Всі проведені заходи спрямовані на виховання у дітей бажання вчитися, інтересу до навчальних предметів, розвиток загально-навчальних умінь навичок, виявлення і розвиток здібностей, становлення особистості молодшого школяра, на спільну роботу школи і сім’ї.
Творчість учнів протягом місячника початкової школи сприяла розширенню і збагаченню знань дітей, удосконаленню пізнавальних дій, розвитку самостійності, впевненості, зацікавленості у пошуковій діяльності.
Організація і проведення зазначених вище заходів створює оптимальні умови для розвитку і становлення особистості, для саморозвитку дитини в початковій школі.

О.М. Лагодієнко, методист районного методичного кабінету

* * * * * * * * * *

Семінар-навчання
для вчителів 1-х та 4-х класів

«Упровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти та особливості впровадження нових навчальних програм у першому класі».

20 листопада 2012 року на базі Новобузької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відбувся семінар-навчання для вчителів 1-х та 4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів району з проблеми «Упровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти та особливості впровадження нових навчальних програм у першому класі». Відповідно до плану роботи було розглянуто ряд питань: 1. Формування предметних, міжпредметних компетентностей першокласників на уроках української мови та читання (методист РМК Лагодієнко О.М.) 2. Відвідування відкритих уроків навчання грамоти та письма у перших класах Новобузької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 (вчителі Дружина О.В., Мушинська І.М., Самойленко О.О.). 3. Формування загальнонавчальних умінь і навичок першокласників засобами ігрових технологій на уроках навчання грамоти та письма (з досвіду роботи вчителів 1-х класів Василенко Р.В. (Жовтнева ЗОШ), Кривобок Г.О. (Новобузька ЗОШ №10), Баладинська Н.Л. (Новомиколаївська ЗОШ)). 4. Моделювання системи науково-методичної роботи щодо підготовки учителів 1-х класів до роботи за новими програмами районною творчою лабораторією розвитку початкової освіти (Корнієнко А.В., вчитель методист Новобузької ЗОШ І-ІІІ ст. №7, методист РМК Лагодієнко О.М.) Для вчителів початкових класів було запропоновано виставку з даної проблеми заступником з НВР Ліфантьєвою Н.М. (Новобузька ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Заслуговують на увагу уроки навчання грамоти та письма в 1-х класах Новобузької ЗОШ №1 (вчителі Мушинська І.М., Дружина О.В., Самойленко О.Д.).

Семінар для вчителів 3-х класів
«Формування в молодших школярів уміння вчитися в умовах психологічного комфорту».

28 листопада 2012 року на базі Майорівської ЗОШ І-ІІ ступенів був проведений семінар для вчителів 3-х класів з питання: «Формування в молодших школярів уміння вчитися в умовах психологічного комфорту». До уваги вчителів 3-х класів ІІ динамічної групи (Березнегуватської ЗОШ, Кам’янської ЗОШ , Новомиколаївської ЗОШ, Ганнівської ЗОШ, Баратівської ЗОШ, Новоюр’ївської ЗОШ, Вільнозапорізької ЗОШ, Улянівської ЗОШ, Новобузької ЗОШ І-ІІ ступенів №9, Вівсянівського НВК) був запропонований урок з математики, виховний захід, проведений вчителем початкових класів Майорівської ЗОШ Мелиховою Тетяною Михайлівною.

Порядок денний семінару

1. Компетентнісний підхід як чинник модернізації навчально-виховного процесу в початкових класах з використанням нових програм і підручників, нових критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів.

2. Круглий стіл : «Шляхи розвитку творчих здібностей учнів під час формування математично-природничих знань учнів».

На засіданні виступила методист районного методичного кабінету Лагодієнко Олена Миколаївна та керівник районного методичного об’єднання вчителів 3-х класів Щербак Т.М., вчитель Новобузької ЗОШ І-ІІ ступенів №9.

Кiлькiсть переглядiв: 2919

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.